Sprawne zarządzanie listą insiderów i informacjami poufnymi


Celem Rozporządzenia MAR jest stworzenie jednolitych przepisów dotyczących przejrzystości i ochrony inwestorów na rynkach kapitałowych UE. Skutkiem jego obowiązywania są znacznie surowsze regulacje dotyczące informacji cenotwórczych.

Emitenci i osoby działające w ich imieniu są zobowiązani do prowadzenia list osób mających dostęp do informacji poufnych. Aktualizowane na bieżąco listy muszą obejmować wszystkie osoby, które czasowo lub stale mają do nich dostęp. Dodatkowo insiderów należy pouczyć o ich obowiązkach.
 
 
Skontaktuj się z nami

 

 

 

 

EQS Insider Manager ułatwia Twoją pracę

  

pointer_up Intuicyjna obsługa

Aplikacja pozwala za pomocą kilku kliknięć wprowadzić nowe informacje poufne oraz przypisać osoby mające do nich stały lub okresowy dostęp. Insiderzy, na podstawie automatycznie generowanego linka, uzupełniają swoje dane. W przypadku nieuzupełnienia danych przez insidera otrzyma on przypomnienie o konieczności dopełnienia obowiązku. Rozwiązanie sprawdza się szczególnie, gdy do informacji ma dostęp wiele osób. Pozwala ono uniknąć zbędnej korespondencji mailowej.

 

project Rejestr zmian

EQS Insider Manager, wraz z wprowadzaniem kolejnych aktualizacji na liście, automatycznie tworzy przejrzysty i zgodny z wytycznymi MAR rejestr zmian. System gwarantuje dostęp i możliwość przeszukiwania rejestru, ułatwiając dostarczenie właściwych danych na każde żądanie nadzorcy. Narzędzie w pełni realizuje wymóg dołożenia należytej staranności w gromadzeniu danych przez emitentów.

 

cloudcheck_white Wygoda i bezpieczeństwo

Z naszej aplikacji można korzystać w dowolnym miejscu i czasie, także poprzez urządzenia mobilne. Zastosowane rozwiązanie chmurowe zapewnia elastyczność zarządzania listą, prezentując najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dane mogą być aktualizowane wyłącznie przez uprawnionych użytkowników. Platforma jest wyposażona w mechanizmy podwójnej weryfikacji - dostęp jest chroniony przez token bezpieczeństwa RSA.

 

thumbsup Zgodność z RODO

Aplikacja EQS Insider Manager jest zgodna z przepisami RODO. System zapewnia aktualny szablon zawiadomienia o ochronie danych odpowiadający wymogom unijnego rozporządzenia ws. danych osobowych.

 

smile Spokój w kontaktach z nadzorem

KNF zawsze może podjąć działania w zakresie obowiązków formalnych, m.in. rzetelnego prowadzenia list insiderów. Aplikacja EQS Insider Manager oferuje szereg intuicyjnych opcji sortowania i filtrowania danych, zapewniających szybką reakcję na zapytanie ze strony regulatora.

Automatyzacja kontaktów z insiderami

EQS Insider Manager zawiera wszystkie wymagane formularze umożliwiające informowanie insiderów o ich obowiązkach w zakresie MAR.

 csm_insider-manager-workflow

 

  1. Pouczenie dotyczące obowiązków osoby mającej dostęp do informacji poufnej jest dostarczane za pośrednictwem spersonalizowanego listu generowanego automatycznie przez aplikację.
  2. Insiderzy otrzymują link, przy pomocy którego potwierdzają jednym kliknięciem, że zapoznali się ze swoimi obowiązkami. System rejestruje ich odpowiedź automatycznie.
  3. Inisiderzy po kliknięciu na link uzupełniają niezbędne dane. W przypadku nieuzupełnienia danych otrzymują automatyczne przypomnienie o konieczności dopełnienia obowiązku.
  4. Dodatkowe formularze pozwalają autoryzowanym użytkownikom aplikacji na uzupełnianie, edycję i aktualizację danych wszystkich osób mających dostęp do informacji poufnych.

 

Skontaktuj się z nami

Bezpieczeństwo Twojej listy osób mających dostęp do informacji poufnych

Nasze procesy i infrastruktura IT są corocznie certyfikowane i audytowane, co zapewnia zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystkie dane są przechowywane na serwerach w centrum danych Bayerische Landesbank w Monachium.

Stosowanie technologii RSA SecurID daje gwarancję, że tylko autoryzowani użytkownicy mogą uzyskać dostęp do systemu w trybie podwójnej weryfikacji.

Ponad 600 firm zaufało EQS Insider Manager

 

eqs_reference_allianzeqs_reference_alstomeqs_reference_freseniuseqs_reference_heinekeneqs_reference_veolia

Dowiedz się więcej o EQS Insider Manager

 

Ania_Wojtus
Ania Wojtus
Dyrektor ds. Rynku Polskiego
phone-handset +48 791 336 994